OEKO-TEX® — tai nepriklausoma tarptautinė asociacija, jungianti 18 akredituotų instintutų 85 šalyse visame pasaulyje.

OEKO-TEX® STANDARD 100 yra vienas žinomiausių pasaulyje tekstilės ženklų, reiškiančių, kad gaminys yra patikrintas dėl kenksmingų medžiagų. Tai reiškia klientų pasitikėjimą ir aukštą produktų saugumą. Daugeliu atvejų OEKO-TEX® STANDARD 100 nustatytos ribinės vertės yra griežtesnės nei nacionaliniai ir tarptautiniai reikalavimai. Visi tekstilės gaminiai visais perdirbimo etapais yra tinkami STANDARD 100 sertifikavimui, pradedant pluoštu, siūlais ir baigiant audiniais bei gaminiais. Produktai, pažymėti etikete STANDARD 100, kelia pasitikėjimą. Sertifikatas galiausiai skatina tikslą pereiti prie ekologiškesnės chemijos pramonės.

GOTS standartas – visuotinis organinės tekstilės standartas. Šio standarto tikslas yra parodyti vartotojui, kad produkto gamyboje naudojamas patikimas gamybos procesas.

Jei tekstilės gamintojai laikosi šių GOTS standartų, jie gali eksportuoti i visose pagrindinėse pasaulio rinkose, turėdami gautą sertifikatą.

Šis standartas gina žaliavų, darbo vietos ir net dirbančių asmenų teises, ir organizacijų, gavusių ekologiškos tekstilės sertifikatą, egzistavimą, kai jie atitinka šiuos kriterijus.

Šiuo sertifikatu tekstilės gaminys yra apsaugotas. Verslo organizacijos, atitinkančios šį sertifikatą, taip pat turi turėti licenciją, kuri yra įtraukta į GOTS programą ir kuri parodo atitiktį tiems standartams ir leidžia savo gaminiuose naudoti GOTS logotipą.